foto: Renata Szymaszko

Każdy równy wobec prawa. Ełcka lewica rusza z kampanią wyborczą

Wyższe emerytury (1600 zł), poprawa komunikacji, tania opieka zdrowotna, w tym darmowa dla kobiet w ciąży, dzieci i seniorów oraz równe prawa dla wszystkich to hasła, które towarzyszyły dzisiejszej konferencji prasowej poświęconej kampanii wyborczej Huberta Górskiego.

Górski ubiega się o miejsce w sejmie z Komitetu Wyborczego SLD, oficjalnie występującego pod znakiem graficznym „Lewica”. Kandydata do sejmu poparł dzisiaj wieloletni ełcki działacz samorządowy, polityk- poseł na sejm III i IV kadencji, Jerzy Czepułkowski.

— W ełckiej i polskiej lewicy dokonała się pokoleniowa zmiana — mówił podczas wystąpienia Czepułkowski. — Młodzi, ale już doświadczeni i dynamiczni nasi reprezentanci winni urządzać nam naszą przyszłość i naszych dzieci, i przepraszam za określenie, a nie stetryczali dziadkowie, którzy żyją przeszłością, wspomnieniami i za wzorce przyjmują, i chcą zmusić do ich naśladowania, te z początków XX wieku — podsumował były poseł SLD Jerzy Czepułkowski.

— Dziękuję za udzielone poparcie działaczom ełckich struktur lewicy, kolegom z rady miejskiej oraz panu posłowi Jerzemu Czepułkowskiemu. To dla mnie niezwykle ważne, że dziś mogę godnie reprezentować pokolenia, którym los Polski nie jest obojętny — powiedział miastu-gazecie.pl, Hubert Górski. — Dziękuję także ełczankom i ełczanom za nieustanne wsparcie w mojej pracy na rzecz samorządu ełckiego.

Hubert Górski jest obecnie radnym miejskim reprezentującym klub KO — Lewicy. Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Mieszkańcy woj.  warmińsko — mazurskiego wybiorą do parlamentu 18 posłów i 4 senatorów.

• Już my pamiętamy komuchy te wasze równe prawa. My pamiętamy co było wolno sekretarzom partii a co nam robolom. Specjalne sklepy dla was. Talony na samochody w kieszeniach sekretarzy. Szpital MSW dla wybrancow. Wiele innych spraw do których prosty obywatel nie miał dostępu. Dziś oni krzyczą równe prawa.

• Teraz zamiast szpitala MSW jest szpital na Szaserów. Jego dyrektor to pacjentom nawet kule do domu przywozi, osobiście. Taki poziom.

• Z tymi kulami to chyba chodzi o jednego pacjenta z Żoliborza. Pisiora.

• Dożynki gminne i pojawia się doktorek z przedziałkiem i Muchą.nikt na nie go nie zwraca uwagi tylko wójt z nim pstryka fotki. Mieszkańcy nie wiedzą kto to jest i nie chcą wiedzieć. Nigdy ten pan nie wpadł na pomysł by do Ełku zawitać podobnie ten „wypijący”. Oni myślą że my zaraz polecimy na nich głosować..

• Dlatego by zwiększyć obroty Żabki braciszka.Oczekujacy na MPK robią tam zakupy. Nie przyszliby z poprzedniego miejsca bojąc się że mogliby nie zdążyć. Całe to miasto to klika kolesie developerzy. Spółki miejskie. Wysokie premie prezesom mimo gigantycznych wynagrodzeń. Te premie to ciekawostka.

• Panie prezydencie Andruszkiewicz, dlaczego przejście dla pieszych na WP zostało przesunięte na wprost sklepu Żabka , którego właścicielem jest pana brat?

• Elczanie powinni głosować na osoby mające największe szanse. Byśmy mieli pewnych mądrych Posłów. Walka między kandydatami doprowadzi że możemy zostać bez posłów naszej ziemi. Nikt nikomu nie może zabronić udziału w wyborach ale już parę razy byliśmy bez reprezentantów miasta w sejmie. To taka mała podpowiedź dla naszych mieszkańców. Wybierzmy takich których nie będziemy się wstydzić.

• W moim bloku nikt nie zagłosuje na Kossaka i kopiczkę.

• Jest jeden ciekawy gościu. Tołwiński – do Senatu. Bezpartyjny.

• Średnia wieku tam obecnych: 75 lat. Takimi ludźmi łatwo manipulować. Tylko co na zdjęciach robią Panowie Dzienisiewicz i Dracewicz, tacy inteligentni, a wierzą w tak durne hasła jak te na tekturkach. Polska nie jest dla wszystkich? Coś mnie ominęło? Każdy może tu przyjechać, pracować i żyć. Tak zrobiły miliony Ukraińców. Pewnie chodzi o LGBT, temat szczególnie bliski p. Górskiemu. I OK, zgoda, nie mają do końca równych praw i to należałoby zmienić. Ale od razu z takim sztandarem do Sejmu? Rozumiem, że temat jest „gorący”, ale p. Górski – więcej merytoryki, dużo więcej, a nie oklepane hasła. Poza tym mówi Pan o obietnicach – gdy startował Pan do RM to też Pan coś obiecywał. A teraz ewakuacja do Wwy? To nie fair wobec wyborców, ja bym miał to Panu za złe.

• Ci to tęsknią do komuny. Buźki mówią wszystko.

• Komuna ? On już jest od dawna i ma się dobrze. Nawet wierszyki z tej epoki warto przypomnieć bo zaraz będą aktualne : czy się stoi czy się leży 4 tysie się należy. Nie beczcie tylko potem ,że się pogorszyło i wszyscy zarabiają tyle samo mało, awans nie ma sensu finansowego, a ceny skoczyły jeszcze szybciej niż płace.

• Błaga o datki na kampanię ale wziął się za dzielenie tego czego nie ma.

• Jak zwykle gdzie HG tam babki. Dziękuje za ustawicznie poparcie. A może już mu się troi w oczach. widać to poparcie na zdjęciu, 9 osób. Pewnie niebawem się znowu przechrzci. Z tego zdjęcia jedzie komuną. Szkoda słów.