Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny
mat. nadesłane

Kolejne biuro posłanki Anny Wojciechowskiej otwarte

W środę 1 marca 2023 roku posłanka Platformy Obywatelskiej Anna Wojciechowska otworzyła swoje biuro poselskie w Piszu. Siedziba mieści się na I piętrze budynku Spółdzielni Pracy „Pisa”, przy ul. Gizewiusza 13.

„To biuro powstało w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców. – mówi Anna Wojciechowska. – Chciałabym, aby osoby, które będą potrzebować pomocy, porady wiedziały, że je tu znajdą. Zapraszam też osoby, które chcą podzielić się ze mną swoimi pomysłami służącymi dobru mieszkańców, a także wszystkich, którzy chcą wpierać Platformę Obywatelską”.

W wydarzeniu uczestniczył burmistrz Pisza Andrzej Szymborski: ”Kiedy władza jest blisko ludzi, to przynosi to wiele korzyści dla społeczności. Tym bardziej że jest to władza ustawodawcza. To biuro było potrzebne, o czym świadczy obecność tylu samorządowców, dyrektorów jednostek i mieszkańców. Liczymy na to, że teraz i w przyszłości będziemy z panią poseł rozwiązywali wiele istotnych problemów naszej społeczności i samorządu, który był ostatnio niedoceniany”.

„Bardzo się cieszę, że powstało biuro pani poseł w Piszu. Poprzedniczka Ani Wojciechowskiej, Anna Wasilewska prowadziła tutaj wspaniałą działalność na rzecz lokalnego środowiska i jestem przekonana, że obecna pani poseł będzie kontynuowała tę działalność i że w tym środowisku Platforma będzie mogła zrobić dużo dobrego. Biuro poselskie jest olbrzymim wsparciem. Jest miejscem, gdzie można powiedzieć o swoich sprawach, problemach, gdzie można znaleźć pomoc” – mówiła Jolanta Piotrowska członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

„Nie jesteśmy jednorodną społecznością i każdy ma swoje upodobania polityczne i każdy powinien mieć swojego przedstawiciela, do którego dotrze. Jako samorząd jesteśmy apolityczni, ale reprezentujemy wszystkich naszych mieszkańców i jako organ doradczy chętnie współpracujemy ze wszystkimi. Myślę, że to też się odwraca w drugą stronę i politycy z różnych opcji przychodzą do samorządów z propozycjami współpracy” – zauważył Piotr Feliński burmistrz Rucianego-Nidy.

W uroczystości wzięli również udział przewodniczący Rady Miasta Pisza Edmund Lipnicki, burmistrz Białej Piskiej Beata Sokołowska, Sekretarz Urzędu Miasta Ruciane-Nida Danuta Kowalewska, Sekretarz Urzędu Miasta Orzysza Monika Łępicka-Gij oraz inni przedstawiciele samorządowi z regionu i członkowie Platformy Obywatelskiej.  

Poseł Anna Wojciechowska swoje dyżury prowadzić będzie w każdy trzeci poniedziałek miesiąca w godzinach 11:30 – 13:30. Swoje dyżury będą również pełnić asystenci Anny Wojciechowskiej.

Komentarze