um Ełk

Komunikat. Od poniedziałku możliwe utrudnienia w ruchu drogowym

Jak podaje Urząd Miasta Ełku, od poniedziałku (24 sierpnia) rozpoczną się prace związane z modernizacją sygnalizacji świetlnej na trzech ełckich skrzyżowaniach. Jako pierwsze modernizowane będzie skrzyżowanie ulic Kilińskiego – Parkowa – Wojska Polskiego. Zakres prac obejmuje m.in. wyłączenie sygnalizacji, wymianę sterownika oraz kabli sygnalizacyjnych. Przewidziane są czasowe utrudnienia w ruchu.

W ramach projektu „Rozwój zrównoważonego transportu publicznego w Mieście Ełku” zmodernizowana zostanie sygnalizacja świetlna na trzech skrzyżowaniach w Ełku.

Podczas prac zaplanowano czasowe wyłączenie sygnalizacji świetlnej, zostaną również wymienione m.in. sterowniki, okablowanie, sygnalizatory świetlne, kamery oraz pozostały osprzęt sygnalizacyjny. Przeprowadzone prace spowodują czasowe utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniach, w tym również będzie obejmowało czasowe wyłączenie sygnalizacji świetlnych. Modernizacja ma na celu usprawnienie ruchu autobusów komunikacji miejskiej.

Modernizacja sygnalizacji świetlnej obejmuje:
– skrzyżowanie Kilińskiego — Parkowa — Wojska Polskiego (planowany termin rozpoczęcia prac – 24 sierpnia 2020 r.)
– skrzyżowanie Wojska Polskiego — przejście dla pieszych pomiędzy ul. Kościuszki a Parkową (planowany termin rozpoczęcia prac – 2 września 2020 r.)
– skrzyżowanie Wojska Polskiego — Kościuszki (planowany termin rozpoczęcia prac – 8 września 2020 r.)

Zakończenie całości prac na wszystkich skrzyżowaniach zaplanowano na 14 września 2020 r.

Uwaga! Możliwe są zmiany w harmonogramie prac, o czym kierowcy i mieszkańcy będą informowani na bieżąco.

Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy. Kierowców prosimy o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, w szczególności o zwracanie uwagi na ustawione oznakowanie pionowe i poziome oraz polecenia kierujących ruchem. Zachęcamy także do korzystania z alternatywnych dojazdów — czytamy w komunikacie.