Materiały nadesłane

Konfederacja chce programu 1000+ i likwidacji urzędów pracy a Żydów odsyła do Berlina

15 września odbyła się w Ełku wyborcza konferencja prasowa Konfederacji.
Ełczanin, Kamil Wysocki i jednocześnie członek partii Ruch Narodowy będzie starał się o mandat do sejmu z list KW Konfederacja i Niepodległość.

– Po trzech dekadach rządów PO PSL i PiS nareszcie mamy wybór. Możemy oddać swój głos na autentyczną ideową prawicę lub na utrwalaczy systemu – mówił podczas swojego wystąpienia Wysocki.

Stoimy po stronie prostych i niskich podatków zamiast jałmużny rozdawanej w programach socjalnych. Proponujemy prostą i uczciwą ofertę, czyli powszechną ulgę podatkową w postaci likwidacji podatku PIT oraz dobrowolność w płaceniu składek ZUS. W prostych słowach nazwijmy to programem 1000+.

– Dziś najważniejsi politycy partii rządzącej weszli w buty swoich poprzedników i mówią nam, że jeśli nie pasuje nam ich polityka, to powinniśmy zmienić pracę i zająć się czymś innym. To Bronisław Komorowski w wyborach prezydenckich do młodych wyborców mówił, żeby zmienili pracę i wzięli kredyt. Dziś Jarosław Kaczyński mówi nam to samo. Politycy nie są od tego, żeby mówić nam, jak mamy żyć i gdzie pracować. Politycy są od tego, by nas słuchać i realizować to, czego od nich chcemy.

A chcemy taniego państwa, dlatego zlikwidujemy niepotrzebne urzędy i instytucje takie jak np. urzędy pracy. W dobie niskiego bezrobocia oraz niesprzyjających prognoz demograficznych urzędy pracy stają się reliktem przeszłości. W nowoczesnym państwie lukę powstałą po urzędach pracy zastąpią sprawnie działające prywatne agencje pracy.

W sferze edukacji zaproponujemy Polakom bon oświatowy. Dzięki temu rozwiązaniu to rodzice będą decydować o tym, do jakiej szkoły chcą posłać swoje dziecko. Rozwiązanie to podniesie poziom kształcenia oraz zapewni kontrolę rodziców nad tym, co dzieje się w szkole, w której kształcą się ich dzieci. Będzie to system, w którym wyróżniający się nauczyciele będą dobrze wynagradzani, ponieważ ich kompetencje, wiedza i umiejętność pracy z uczniami będą miały wysoką wartość.

Sprawy wynagrodzeń w sferze publicznej są także przyczyną zapaści w służbie zdrowia. Nie może być tak, że kształcimy lekarzy oraz kadrę medyczną za publiczne pieniądze, na publicznych uczelniach, a następnie tracimy tych ludzi, gdyż są fatalnie opłacani i wyjeżdżają do pracy za granicę. To podwójna strata. Skoro mamy pieniądze na socjal to dlaczego brakuje na odpowiednie wynagrodzenie dla pracowników służby zdrowia. To jest przyczyna zapaści w tym sektorze. Tracimy najbardziej wartościową cząstkę naszego społeczeństwa, a następnie musimy szukać pomocy w różnych fundacjach, bo najlepsi lekarze leczą w Zachodniej Europie lub Stanach Zjednoczonych.

W dziedzinie bezpieczeństwa narodowego stawiamy na silną i dobrze uzbrojoną polską armię, powszechne wyszkolenie młodzieży i dorosłych w posługiwaniu się bronią oraz podstawowe przeszkolenie wojskowe na kształt szwajcarski.

W polityce międzynarodowej postawimy na wielowektorową politykę zagraniczną zamiast jednego kierunku. Nie będziemy pisać polskich ustaw w ambasadach Berlina, Moskwy, Waszyngtonu czy Tel Awiwu. Stawiamy jasno sprawę bezprawnych roszczeń majątkowych środowisk żydowskich. Nie będzie żadnych rozmów na ten temat. Wskazujemy także jasny kierunek: po roszczenia do Berlina!

Na koniec chciałbym poruszyć kwestie regionalne. Jedną z moich misji, jakie będę realizował jako poseł Ziemi Mazurskiej, i będzie to dla mnie sprawa priorytetowa, jest realizacja długo oczekiwanej budowy drogi ekspresowej nr 16. Droga ta ma połączyć Ełk ze stolicą regionu i dalej nad morze. Ta inwestycja zagwarantuje możliwość rozwoju gospodarczego naszemu regionowi oraz zakończy wykluczenie komunikacyjne, w którym tkwimy od dekad – tak przedstawiał swój program Kamil Wysocki.