Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny
kpp ełk

Kosztowny spacer ekspresówką

W powiecie ełckim 43-letni pieszy wędrował drogą ekspresową do swojego domu, a jadące tą trasą pojazdy musiały go omijać. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci ukarali go mandatem.
Odpowiednia reakcja kierowców być może uchroniła od tragedii na drodze.

We wtorek (06.09.2022 r.) pod numer alarmowy zadzwoniły zaniepokojone osoby poruszające się nową drogą ekspresową S61 w okolicach Kalinowa. 
Zgłoszenie dotyczyło pieszego, który szedł tą trasą. 
 Pojazdy musiały go omijać, żeby nie doprowadzić do potrącenia. Policjanci powstrzymali go od takiej wędrówki. Mężczyzna tłumaczył, że pomylił drogi do domu i nie zdawał sobie sprawy, że może stwarzać zagrożenie. Ta „pomyłka” będzie go sporo kosztowała. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 520 złotych.

Na terenie powiatu ełckiego przybywa dróg ekspresowych, dlatego warto wiedzieć, jak prawidłowo z nich korzystać, by nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że drogi ekspresowe są przede wszystkim drogami o ograniczonej dostępności — dopuszcza się na nich tylko ruch samochodów i motocykli. Oznacza to, że po drodze ekspresowej nie mogą poruszać się m.in. piesi, rowerzyści, motorowerzyści czy kierowcy pojazdów zaprzęgowych — apeluje ełcka policja. 
REKLAMA
Komentarze

Komentuj i odpowiadaj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.