KPP Ełk: 19-latek pod wpływem alkoholu zajechał drogę policyjnemu radiowozowi

Policjanci zatrzymali 19-letniego kierowcę fiata seicento, który będąc pod wpływem alkoholu bez prawa jazdy, z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i cofniętym licznikiem jechał ulicą Kilińskiego i na rondzie zajechał drogę policyjnemu radiowozowi.

W niedzielę (19 kwietnia) policjanci zatrzymali 19-letniego kierowcę fiata seicento, który znajdując się na rondzie przy ulicy Kilińskiego i Pięknej zajechał drogę policyjnemu radiowozowi. Funkcjonariusz, chcąc uniknąć zderzenia, zmuszony był do gwałtownego hamowania.
Okazało się, że autem kierował 19-letni mieszkaniec gminy Ełk. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,4 promila alkoholu w jego organizmie.

Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nigdy nie miał prawa jazdy i ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje go do grudnia bieżącego roku. Policjanci sprawdzili również stan licznika auta. Okazało się, że wskazywał on o ponad 4.800 km mniej niż podczas ostatniego badania technicznego. Teraz policjanci wyjaśniają, w jaki sposób doszło do zmiany wskazań licznika i kto jest za to odpowiedzialny, on czy osoba, od której kupił auto. Za przestępstwo to prawo przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

19-latek musi liczyć się teraz z poważnymi konsekwencjami. Mężczyzna odpowie za niestosowanie się do orzeczenia sądu, za co grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 5. Jednocześnie odpowie za kierowanie autem w stanie po użyciu alkoholu oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, za co grozi mu kara aresztu lub grzywna do 5.000 zł oraz kolejne przedłużenie zakazu prowadzenia pojazdów.

Komunikat prasowy KPP EŁK