Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny

KPP Ełk: Dwaj mężczyźni zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Pijany kierowca zatrzymany przez świadków. Miał dwa promile alkoholu w organizmie oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Czujnością wykazało się dwóch mieszkańców gminy Ełk. Mężczyźni zauważyli, że na parking przy sklepie przyjechał samochód marki Skoda Fabia, z którego wysiadł mężczyzna. W ich ocenie wygląd i zachowanie kierowcy wskazywało, że jest on pijany. Mężczyźni, żeby uniemożliwić mu dalszą jazdę, wyjęli kluczyki ze stacyjki jego auta.  Zatrzymali również kierowcę i pilnowali go do czasu przyjazdu patrolu. Okazało się, że to 45-letni mieszkaniec gminy Prostki. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało dwa promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna ma sądowy, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.


Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności oraz konsekwencje finansowe. Mężczyzna odpowie także za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. To zdarzenie pokazuje, że dzięki właściwej reakcji świadków możliwe było powstrzymanie pijanego kierowcy od dalszej jazdy i być może uniknięcie tragedii na drodze.
Komentarze