Adam Sobolewski

Marszałek wraca do Ełku. „Będziemy walczyli ze smogiem i będziemy dbali o nasze środowisko”

Poznanie regionu i jego potrzeb oraz uwzględnienie ich w polityce gospodarczej i społecznej — taki był cel wizyty Stanisława Karczewskiego, marszałka Senatu w Ełku.

Na spotkaniu mieszkańców miasta z politykiem partii rządzącej obecny był m.in. Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku oraz ełccy parlamentarzyści — senator Małgorzata Kopiczko i poseł Wojciech Kossakowski.

— Jestem politykiem, choć z zawodu lekarzem — mówił w Ełku Stanisław Karczewski. — Ludzie pytają mnie czasami, czy nie żałuję swojej decyzji. Odpowiadając, zastanawiam się, czy nie wrócić do zawodu chirurga? Jednak w polityce można mieć też dużo satysfakcji i radości z dobrze wykonywanych zadań i zamierzeń. Ja mam takie poczucie dobrze spełnionego obowiązku. Pracowaliśmy bardzo intensywnie i dalej chcemy tak pracować, realizować nasz program. Wykonaliśmy swoje zadanie i mamy z tego satysfakcję.

Swój udział w senackich pracach nad programem 500 + podkreślała Małgorzata Kopiczko.

—To program, który poprawił jakość życia polskich rodzin — mówiła ełcka senator. — Dzięki niemu nie ma biedy, nędzy, rodzice z dziećmi mogą wyjechać na wakacje, mogą rozwijać pasje i zainteresowania swoich pociech.

Wojciech Kossakowski przypominał, iż cztery lata temu marszałek Stanisław Karczewski również był w Ełku i również motywował do działania.

— Cztery lata temu stałem przed Państwem i przedstawiałem program, który powiem to z podniesioną głową, zrealizowaliśmy — mówił ełcki poseł. — Przyświecała nam pokora i ciężka, ale radosna praca dla Polski i Polaków. Dbaliśmy też o nasz region. Świadczą o tym, chociażby inwestycje z funduszu dróg samorządowych, który umożliwiał i umożliwia rozwój sieci komunikacyjnej. Poszły na to miliardowe kwoty, z których korzystały również mazurskie samorządy. Kolejny element dbania o nasz region to program sportowej Polski i również wiele zadań, m.in.: powstanie hali tenisowej w Ełku. Jest wiele planów, mamy na tej płaszczyźnie wiele jeszcze do zrobienia. Cieszy też dobra relacja z samorządowcami z naszego regionu.

Ekologia, subwencje oświatowe, koncepcja budowy centralnego portu lotniczego, deprawacja dzieci i młodzieży — to m.in. tematy poruszane podczas spotkania ełczan z parlamentarzystami.

—Będziemy walczyli ze smogiem i będziemy dbali o nasze środowisko, bo to jest nasz obowiązek — zapewniał marszałek Stanisław Karczewski. — Nie będzie jednak z naszej strony takiego szaleństwa, jakie dotyczyło, chociażby wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej.

(ams)