Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny

Mieszkańcy osiedla chcą więcej ławek przy bajorku i przycięcia drzew

Rewitalizacja terenu wokół bajorka na osiedlu Północ II ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. O ile większość negatywnych komentarzy pojawiła się w sieci, to już w bezpośrednich rozmowach z mieszkańcami temat nie jest wcale odbierany tak źle.

— Ogólnie jesteśmy zadowoleni. Mamy proste, szersze chodniki, latarnie, a teraz pojawią się kamery — mówi redakcji, mieszkanka osiedla. Brakuje nam jednak ławek — dodaje.

—  Przed remontem było tu więcej ławek, teraz jest mniej. Dodatkowo są one w złych miejscach. A i światło latarni chowa się pod koroną drzew — wtrąca drugi mieszkaniec.

Z rozmowy z mieszkańcami wynika też, że zwracali się oni wielokrotnie z problem braku ławek do radnego Mirosława Sawczyńskiego. Jednak jak mówią: on nie jest w stanie tego załatwić. Innych radnych znamy tylko z gazet, nikt tu się nie pokazuje. Sawczyńskiego znamy, bo tu blisko mieszka — dodają rozmówcy.

Najbardziej mieszkańcom nie podoba się fakt, że nie ma ławki ustawionej w cieniu. Zniknęła też ławka, na której latem spędzał czas niepełnosprawny mężczyzna. Siedzisko miał bardzo blisko swojego bloku, teraz musi pokonywać sporą odległość, aby móc posiedzieć nad bajorkiem. Mieszkańcy skarżyli się też na PUK, który opróżnia kosze nad wodą.

— Przyjechali, opróżnili jeden kosz i pojechali. Musiałam interweniować, aby zabrali śmieci też z innych — mówi ełczanka.

Grupa mieszkańców będzie interweniować do rady miasta o poprawę warunków wypoczynku.

Do tematu wrócimy.

ogłoszenie płatne
REKLAMA
Komentarze

6 Komentarze

 • Nikt nie pomyślał o ptakach wodnych, które tam miały swoje siedliska. Wszystko wybetonowane, nawet wyspa, wbrew jakiejkolwiek logice i wiedzy o przyrodzie. To ma nie tylko ładnie wyglądać. Ma być zielono. Znowu betonoza, a przecież to miejsce ma służyć ludziom i zwierzakom. Pamiętam je sprzed czterdziestu lat jako prawdziwy raj dla ptaków.
  Wg badań naukowych ponad 80% osób wybiera w parkach miejsce w cieniu, to też powinno dać do myślenia.

  • Wg mojego mniemania wszystko było zgodne z logiką i wiedzą o finansach. Było ileś milionów do przerzucenia, no to grabkami i szpadlem nie dałoby się tego zrobić. Stąd te grodzice łącznie z wyspą, a ptaszki niech się wyniosą do lasu.
   Trochę zbliżona sytuacja jest we Władysławowie, gdzie burmistrz uparł się wyrżnąć do ziemi wspaniale zapuszczony i półdziki, bogaty przyrodniczo park miejski (prawie 2 tys. drzew pod piłę), a na to miejsce zrobić betonowe alejki i nasadzić rododendronów, bo dostał 17 milionów na rewitalizację i mogą mu przepaść.

 • Mnie i mojej rodziny nikt nie pytał. A dla nas to jest MASAKRA! Klimatyczny stawik zmieniono w blaszany basen i żadne żałosne nasadzenia tego nie zmienią… ZENADA

  • No ale Ełk jest piękny i tak trzymać ;p Brawo pan prezydent, brawo pani Bender. Pokazaliście państwo, na co was stać.

 • Ełcka lista hańby, oni głosowali za podwyżką diet radnych do ok. 3000 miesięcznie.
  Awramik Ewa – Dobro Wspólne
  Górska Emilia – Dobro Wspólne
  Sawczyński Mirosław – Dobro Wspólne
  Surynt Andrzej – Dobro Wspólne
  Tyszkiewicz Michał – Dobro Wspólne
  Wisowaty Bogusław – Dobro Wspólne
  Wolna Aneta – Dobro Wspólne
  Dobkowski Adam – KOL
  Dracewicz Dariusz – KOL
  Gąsiorek Arkadiusz – KOL
  Karpienia Piotr – Hołownia
  Wesołowski Robert
  Klimowicz Robert się wstrzymał. Górski Hubert i Bartoszewicz Adam nie głosowali.

  • Dziad i biedak zawsze będzie na dorbku.

Comments are closed.