Nenufar Cup za nami (galeria)

To było prawdziwe święto koszykówki. Przez trzy dni w hali MOSiR przy ulicy Maksymiliana Kolbe w Ełku królowały rzuty za dwa, trzy, osobiste, asysty, przechwyty i bloki. Już po raz dwunasty odbył się u nas Nenufar Cup, czyli międzynarodowy turniej koszykówki dziewcząt i chłopców z rocznika 2006.

W tym roku w turnieju rywalizowało sześć ekip dziewczęcych i sześć drużyn chłopców, które grały o zwycięstwo systemem każdy z każdy.

— Nasze zawodniczki od początku prezentowały wysoki poziom, pewnie wygrywając trzy pierwsze mecze — mówi Łukasz Romatowski z UKS Nenufar Ełk. — Dopiero Basket 47 Białystok postawił dziewczynom trudne warunki, kiedy po bardzo zaciętym spotkaniu nasze „nenufarki” uległy różnicą 5 pkt. Ostatni mecz również nie należał do łatwych. Twarda gra Grodna sprawiła nam wiele problemów i dopiero w ostatniej kwarcie okazało się, która drużyna zdobędzie srebrne medale.

Drugie miejsce ekipy ełckich dziewczyn to spory i trochę niespodziewany sukces. Wobec chłopców z Nenufara oczekiwania były większe i chociaż nie obyło się bez pewnych kłopotów, to sprostali oni presji i wygrali turniej.

— Zawodnicy z naszego klubu to bardzo doświadczony zespół, jednak pierwszy mecz rozegraliśmy w kiepskim stylu — mówi Łukasz Romatowski. — Seria błędów w rozgrywaniu piłki oraz brak skuteczności, mimo znanych nam przecież tablic, spowodowały, że liczba zdobytych punktów w tym meczu pozostawiała wiele do życzenia. Małym usprawiedliwieniem może być fakt, że rozegraliśmy ten mecz w osłabieniu — bez dwóch czołowych zawodników. Trzeba było jednak jak najszybciej zapomnieć o wymęczonym zwycięstwie nad TSK Roś Pisz. Trzy kolejne mecze to zupełnie inny nasz wizerunek. Graliśmy pełnym składem i bez problemu wygrywaliśmy z kolejnymi przeciwnikami. Rezerwowi spędzali wiele czasu na parkiecie, dając dobre zmiany i wnosząc wiele świeżości w szeregi naszej drużyny. Po dwóch dniach turnieju mieliśmy już zapewnione pierwsze miejsce.

Mimo że w niedzielnym meczu gra liderów została ograniczona do minimum („Maksio”, czyli Maksymilian Wilczewski, MVP turnieju, zagrał 8 minut, zaś Bartek Mońko około 11) w celu ogrywania się pozostałych zawodników, to od początku do końca kontrowaliśmy wynik spotkania. Ostatecznie jako niepokonana drużyna zdobyliśmy zasłużone złote medale. Chcielibyśmy podziękować Prezydentowi Miasta Ełku Tomaszowi Andrukiewiczowi za sfinansowanie pokaźnych pucharów i statuetek. Wielkie wyrazy wdzięczności składamy również naszemu głównemu sponsorowi, czyli firmie KODE, dzięki której dzieci dostały wiele wspaniałych nagród. Dziękujemy rodzicom wspierającym nasz klub oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania w Ełku tak świetnej imprezy.

Warto dodać, iż to nie koniec koszykarskich emocji w Ełku. Drużyna chłopców Nenufar UKS 5 Ełk została zgłoszona do rozgrywek Polskiego Związku Koszykówki i będzie rywalizowała z pięcioma innymi zespołami z Warmii i Mazur w kategorii U-14.

— Zagramy trochę wzmocnieni o paru zawodników z rocznika 2005, ale szkielet ekipy będzie taki sam, jak na turnieju Nenufar Cup — mówi Łukasz Romatowski. – Pierwszy mecz zagramy już w sobotę, 17 listopada z ekipą TSK ROŚ Pisz, w hali MOSiR na Osiedlu Baranki, początek spotkania o godzinie 11 i wszystkich bardzo serdecznie na to wydarzenie zapraszamy.

Nenufar Cup

Wyniki NENUFAR CUP wśród dziewcząt:

Nenufar 5 Ełk – Stoczek 45 Białystok 48:13
Nenufar 5 Ełk – Trójka Nidzica 36:12
Nenufar 5 Ełk – Cztery-Trzy Lublin 43:20
Nenufar 5 Ełk – Basket 47 Białystok 25:30
Nenufar 5 Ełk – Sdyshor Grodno 29:19

Klasyfikacja końcowa:

1. Basket 47 Białystok – 10 pkt
2. Nenufar 5 Ełk – 9 pkt
3. Sdyshor Grodno – 8 pkt
4. Cztery-Trzy Lublin – 7 pkt