foto: pixabay.com.pl. Ilustracja do tekstu

Nie miał maseczki, ale miał narkotyki. Wpadł podczas kontroli w galerii handlowej

Policjanci wylegitymowali mężczyznę, który nie miał maseczki ochronnej w galerii handlowej. 30-latek był osobą poszukiwaną, ponieważ uchylał się od zasądzonej kary pozbawienia wolności. Miał przy sobie torebki z zabronionymi substancjami: amfetaminą, marihuaną i mefedronem.

— Cała historia zaczęła się od braku maseczki na twarzy mężczyzny w budynku galerii handlowej w Ełku. Policjanci podjęli interwencję i podczas legitymowania ustalili, że ten 30-latek jest osobą poszukiwaną do odbycia kary miesiąca pozbawienia wolności za jego wcześniejsze czyny, więc musi trafić do zakładu karnego — informuje  sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz.

W trakcie sprawdzania posiadanych przez 30- latka rzeczy policjanci znaleźli przy nim narkotyki. Mężczyzna miał w swojej podręcznej saszetce 7 woreczków foliowych z różnymi substancjami. Badania testerem wykazały, że była wśród nich amfetamina, marihuana i mefedron.

30-latek został zatrzymany. Zgodnie z ustawą, za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.