Ministerstwo Zdrowia @MZ_GOV_PL

Niedzielski: istnieje prawdopodobieństwo, że czwarta fala pandemii pojawi się w drugiej połowie sierpnia

Zagrożenie, które dotyczy przyspieszenia wzrostu zakażeń koronawirusem jest cały czas realne, mimo że mamy do czynienia z w miarę komfortową sytuacją, a liczba zakażeń spada poniżej 100 - podkreślił na wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia podkreślił, że odbudowa gospodarki i odbudowa zdrowia publicznego, w tym program dotyczący profilaktyki osób powyżej 40 roku życia i zniesienie limitu do specjalistów, muszą być dobrze zabezpieczone.

„Zagrożenie, które dotyczy przyspieszenia wzrostu zakażeń jest cały czas realne, mimo że mamy do czynienia z w miarę komfortową sytuacją, liczba zakażeń już spada poniżej 100 w poszczególnych dniach w tygodniu” – mówił Niedzielski.

Przywołał przykłady Wielkiej Brytanii, Portugalii, czy Izraela, które mimo szybkiego procesu szczepień borykają się obecnie z dużym wzrostem zakażeń koronawirusem.

„Cały czas musimy być ostrożni, musimy zostać tak zabezpieczeni, żeby w przypadku powrotu zakażeń być gotowym również do działania” – podkreślił minister. (PAP)

autor: Mateusz Roszak, Magdalena Gronek