Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny

GMINA EŁK: Nielegalnie wyrabiał i detonował ładunki wybuchowe

Policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca gminy Ełk, który w swoim mieszkaniu wytwarzał substancje wybuchowe i detonował je nad rzeką oraz w lesie w Nowej Wsi Ełckiej. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzuty wyrabiania i posługiwania się substancjami wybuchowymi bez wymaganego zezwolenia. Grozi mu 8 lat pozbawienia wolności.

policja 2
fot.pixabay

W poniedziałek późnym wieczorem mieszkańcy Nowej Wsi Ełckiej poinformowali KPP w Ełku o bardzo głośnych odgłosach dobiegających znad okolicznej rzeki, które przypominają detonację ładunków wybuchowych. Na miejscu, uwagę policjantów zwróciły znajdujące się na dnie rzeki leje o różnych średnicach, powstałe najprawdopodobniej po wybuchach.
Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć 39-letni mieszkaniec tej miejscowości. Podejrzenia te potwierdziły się, w jego mieszkaniu policjanci z rozpoznania minersko-pirotechnicznego znaleźli niebezpieczne substancje, mogące służyć do wytwarzania substancji wybuchowych.
Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. 39-latek przyznał się, że w sierpniu i w czerwcu bieżącego roku, a także i październiku 2014 roku samodzielnie wyrabiał ładunki wybuchowe, a następnie detonował jej w rejonie rzeki w Nowej Wsi Ełckiej oraz w pobliskim lesie, a nawet na swojej posesji. Swoim zachowaniem stwarzał niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób.
Za wyrabianie i posługiwanie się substancjami wybuchowymi grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.
KWP Olsztyn

ogłoszenie płatne
REKLAMA
Komentarze

1 Comment

  • chciał się pobawić w wojne :-0

Comments are closed.