Nieoficjalnie. Kto z kim w powiecie ełckim?

Już w najbliższy czwartek (6 grudnia) odbędzie się kontynuacja sesji rady powiatu z 22 listopada. Radni zbiorą się po raz kolejny, aby wybrać zarząd i starostę. Czy im się uda?

W powiecie ełckim mandaty rozłożyły się praktycznie po 1/3 głosów. Dobro Wspólne ma 8 radnych, Koalicja 7 radnych a Prawo i Sprawiedliwość 6. Aby wybrać zarząd i starostę, ugrupowania muszą się ze sobą porozumieć. O tym, czy doszło do porozumienia, będzie świadczyła obsada zarządu. Nieoficjalnie mówi się o Koalicji Obywatelskiej i Dobra Wspólnego. To całkiem inne rozdanie niż w mieście.

Kuluarowy skład przedstawia się następująco:

Marek Chojnowski DW — starosta
Robert Dawidowski KO — wicestarosta
Bożena Puławska DW — etatowy członek zarządu
Leszek Sobczak KO — społeczny członek zarządu
Krzysztof Bronakowski KO — społeczny członek zarządu
Andrzej Wiszowaty DW — przewodniczący rady powiatu
Wioletta Paczkowska KO — wiceprzewodnicząca rady powiatu
Karol Marchel DW — wiceprzewodniczący rady powiatu

Nic natomiast nie jest przesądzone. Może okazać się, że dojdzie do powtórki z ostatniej sesji. O tym, czy tak się stanie, dowiemy się podczas najbliżej sesji. Rada powiatu ma bowiem 3 miesiące na wybór zarządu i starosty.