Zdjęcie podglądowe

Nietrzeźwi na drogach powiatu ełckiego. Niechlubnym rekordzistą- rowerzysta

Kolejny weekend przyniósł kolejne zatrzymania nietrzeźwych kierowców. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego aż 6 takich nieodpowiedzialnych osób. Niechlubnym rekordzistą z tego grona był 40-letni rowerzysta, który miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.
Niemal codziennie policjanci zatrzymują osoby, które wyjeżdżają na drogi, mimo że wcześniej spożywały alkohol. Takie sytuacje stanowią poważne zagrożenie dla wszystkich, którzy korzystają z dróg i niosą za sobą konsekwencje prawne.

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierowców.
Niechlubnym rekordzistą z tego grona był 40-letni rowerzysta. Podejrzenie, że jeździ on nietrzeźwy ulicami Ełku, zgłosili mieszkańcy. Badanie alkomatem przeprowadzone przez policjantów wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za to wykroczenie przed sądem. Grozi za to kara aresztu albo grzywny.

Poważniejsze konsekwencje czekają też kierowców, którzy w stanie nietrzeźwości jechali pojazdami mechanicznymi. 38-latek kierował peugeotem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna w ogóle nie miał prawa jazdy.

Blisko promil miał kierowca ciągnika rolniczego. 57-latek został zatrzymany w gminie Kalinowo.
Im grozi kara do 2 lat pobawienia wolności, zakaz kierowania i kara pieniężna – minimum 5000 złotych.

KPP EŁK