Nietrzeźwy sternik zatrzymany na Jeziorze Ełckim

Policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego 31-latka, który łodzią motorową pływał po Jeziorze Ełckim – miał 2 promile alkoholu. Mężczyzna pływał z dwoma osobami, które także spożywały alkohol. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Podczas minionego weekendu policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego mężczyzny, który pływał łodzią motorową na Jeziorze Ełckim. 31-letni mieszkaniec Radomia miał 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że mężczyzna spożywał alkohol na łodzi. Podobnie jak dwie inne osoby, które z nim pływały.

Policjanci przypominają, że sternik, który ma powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie, odpowiada podobnie, jak nietrzeźwy kierowca samochodu. W tym przypadku grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
O rozwagę i bezwzględne przestrzeganie elementarnych zasad bezpieczeństwa apeluje ełcka policja. – Pamiętajmy, by nie wchodzić do wody, będąc pod wpływem alkoholu.  Pływanie żaglówkami, łódkami, kajakami czy rowerami wodnymi pod wpływem alkoholu jest karalne, ale przede wszystkim niebezpieczne zarówno dla nas samych, jak i innych osób wypoczywających nad wodą.

W 2019 roku na terenie powiatu ełckiego utonęło 6 osób. Jak wskazują policyjne ustalenia, znaczna część ofiar utonięć to osoby które, zanim znalazły się w wodzie, piły alkohol. Woda to żywioł, który nie wybacza błędów. Zadbajmy o to, by w tym roku wakacje przebiegały bezpiecznie.

Komunikat prasowy KPP Ełk