Niewybuch w sortowni odpadów. Bezmyślność, która może doprowadzić do tragedii

Wykręcenie numeru alarmowego i poinformowanie o znalezisku – tylko tyle trzeba zrobić, gdy znajdzie się niewybuch. Znalazca, który powiadomi służby i nie będzie samodzielnie przemieszczał lub rozbrajał niewybuchu, nie grozi za to żadna kara — informuje sierż.szt. Agata Kulikowska de Nałęcz.
Na terenie hali sortowni śmieci w gminie Ełk pracownik ujawnił granat moździerzowy, który ktoś nierozsądnie wyrzucił do śmietnika. O znalezisku zostali poinformowani policjanci w poniedziałek rano (04.10.2021 r.).
Pracownicy firmy zostali ewakuowani. Teren odnalezienia niewybuchu został zabezpieczony do czasu przybycia patrolu saperskiego.

Pocisk zostanie zneutralizowany przez profesjonalistów w bezpiecznych warunkach.

Dla bezpieczeństwa własnego i innych osób pod żadnym pozorem nie wolno takich przedmiotów wyrzucać do śmietnika, dotykać czy przenosić. Trzeba zachować szczególne środki ostrożności, bo mimo upływu lat materiały te wciąż zachowują swoje właściwości.  Trzeba mieć świadomość niebezpieczeństwa z tym związanego, żeby nie doprowadzić do tragedii i nieszczęścia.