Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny

O dobrej praktyce i zasadach bezpieczeństwa w ełckich szkołach

REKLAMA

Na prośbę posła Wojciecha Kossakowskiego Grupa Specjalna Płetwonurków RP po raz kolejny odwiedziła Ełk, tym razem w ramach realizowanego projektu „Pomoc to Moc”. Doświadczona grupa płetwonurków przeprowadziła szkolenie dla ełckiej młodzieży szkolnej z zakresu bezpieczeństwa na zamarzniętych akwenach i uprawiania sportów.

— Dużymi krokami zbliża się wiosna, a na jeziorach roztapia się pokrywa lodowa — mówi Maciej Rokus — pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego do spraw bezpieczeństwa. Młodzi ludzie wchodzą na zamarznięte jeziora bez szkolenia i odpowiedniego sprzętu narażając swoje życie. Celem naszego szkolenia było podniesienie świadomości wśród młodych ludzi z zakresu bezpieczeństwa na akwenach oraz wykształcenia prawidłowych odruchów w sytuacji zagrożenia życia.

Podczas zajęć wyemitowano film z udziałem Adama Woronowicza o dobrej praktyce i zasadach bezpieczeństwa. Scenariusz filmu został napisany na kanwie doświadczenia zawodowego Grupy Specjalnej Płetwonurków RP, analizując wszystkie wypadki i utonięcia przez ostatnie kilkanaście lat pracy. Młodzież wzięła czynny udział w zajęciach, omówiono techniki samo ratowania, młodzież zadawała ciekawe pytania, na koniec ubierali sprzęt ratunkowy i asekuracyjny. W zajęciach też czynny udział wzięli nauczyciele.

Komentarze