Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny
Zdjęcie poglądowe/PIXABAY

Obywatele zgłaszają – policjanci reagują. Pomoc przyszła w porę

Bardzo cieszy reakcja mieszkańców, którzy nie pozostają obojętni i reagują na widok osób, które narażone są na wychłodzenie. Wczoraj w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkanki o mężczyźnie leżącym na ziemi. Pomoc przyszła na czas i mężczyzna trafił do miejscowej ogrzewalni.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Policjanci z Ełku interweniowali wobec mężczyzny zagrożonego wychłodzeniem. Około godziny 23  zaniepokojona mieszkanka zadzwoniła z informacją, że za sklepem w mieście leży mężczyzna. Ewidentnie wymagał pomocy, bo trząsł się i powtarzał, że jest mu zimno — mówi  sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz. [/perfectpullquote]

Okazało się, że 27-latek nie ma się gdzie podziać. Z uwagi na panującą temperaturę policjanci zdecydowali o przewiezieniu mężczyzny do miejscowej ogrzewalni, gdzie mógł w ciepłych warunkach spędzić noc.

To kolejny przypadek, kiedy dzięki reakcji mieszkańców i działaniu policjantów uratowane zostało ludzkie życie i zdrowie. Temperatury wciąż mogą zagrażać osobom leżącym czy śpiącym na powietrzu. Policjanci priorytetowo traktują zadania mające na celu ratowanie osób narażonych na wychłodzenie. Sprawdzany jest każdy sygnał, z którego wynika, że ktoś może potrzebować pomocy.
kpp ełk
ogłoszenie płatne
REKLAMA
Komentarze