Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny
https://twitter.com/MZ_GOV_PL

Od 1 marca zniesienie obostrzeń. Morawiecki: zostawiamy tylko te, które są najbardziej konieczne

Znosimy większość obostrzeń, będzie obowiązywało noszenie maseczek w miejscach publicznych: sklepach i środkach komunikacji; znosimy też zalecenie pracy zdalnej, urzędy wracają do normalnej pracy — powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki.
Na środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i szef MZ Adam Niedzielski ogłosili zniesienie niektórych obostrzeń.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]„Znosimy większość obostrzeń i zostawiamy tylko te, które są najbardziej konieczne, ograniczamy obostrzenia, które do dzisiaj obowiązywały, nadal będzie obowiązywało tylko noszenie maseczek w miejscach publicznych, w szczególności w środkach komunikacji publicznej, w sklepach — tam, gdzie rzeczywiście ten dystans między ludźmi jest bliski” – powiedział premier Morawiecki.[/perfectpullquote]

„Przywracamy również normalną pracę w urzędach. W urzędach obowiązywała praca zdalna, w firmach, przedsiębiorstwach zalecana była praca zdalna, dzisiaj znosimy to zalecenie, dzisiaj urzędy wracają do normalnego funkcjonowania” – dodał szef rządu. (PAP)

Od 1 marca zostanie zniesiona także większość restrykcji, które mają charakter gospodarczy. Zostają tylko te restrykcje, które mają charakter czysto epidemiczny, związany z utrzymaniem kryterium ograniczania transmisji wirusa – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]- W zasadzie zostają tylko te restrykcje – mówię o maseczkach, o izolacji, o kwarantannie – które mają charakter czysto epidemiczny, związany z utrzymaniem kryterium ograniczania transmisji wirusa – powiedział Niedzielski.[/perfectpullquote]

„To są oczywiście też restrykcje, które w perspektywie kolejnych tygodni czy miesięcy będziemy decydowali się znosić – zawsze konsultujemy te decyzje ze specjalistami, w tym przypadku chodzi o Radę ds. Covid, która działa w nowej formule. Wczoraj odbyło się spotkanie i dyskutowaliśmy m.in. na ten temat” – poinformował.

Niedzielski podkreślił, że „trend spadkowy jest bardzo silny”. „W ostatnich tygodniach mieliśmy do czynienia ze spadkami nawet powyżej 30 proc. z tygodnia na tydzień i to spowodowało, że tak jak szybko osiągnęliśmy apogeum V fali, tak szybko redukuje się liczba zakażeń” – powiedział szef MZ. (PAP)

ogłoszenie płatne
REKLAMA
Komentarze