foto: Od lewej: K. Bronakowski- sekretarz, M.Fuk - nowy zastępca wójta Osewskiego

Osewski powołał zastępcę. To Magdalena Fuk

16 stycznia wójt Osewski powołał na stanowisko zastępcy wójta gminy Ełk, Magdalenę Fuk.

„Nowa wicewójt” jest giżycczanką i jak sama zapewnia, codziennie dojeżdża do pracy w Ełku. Studiowała na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Następnie ukończyła podyplomowe studia z bezpieczeństwa międzynarodowego i integracji europejskiej na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz prawne aspekty inwestycji budowlanych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

— Mam doświadczenie w zakresie koordynowania inwestycji. Od 2003  r.  pracowałam w Urzędzie Miasta  w Giżycku, gdzie zajmowałam się projektami unijnymi — mówi o sobie Fuk. — Były to duże inwestycje, m.in. rozbudowa Eko-Mariny, budowa lodowiska, budowa dróg na terenie miasta. Tutaj, myślę, że będę bardzo pomocna przy porozumieniu w sprawie ścieżek rowerowych, gdyż to ja, od samego początku koordynowałam Mazurską Pętlę Rowerową, co zaowocowało powstaniem Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. 10 lat temu robiłam też projekty wokół Jeziora Niegocin — również taką mazurską pętlę rowerową. Myślę, że moje doświadczenie powinno się też przydać przy realizacji projektów unijnych. Będę na pewno sprawdzała wnioski, koordynowała inwestycje i w miarę możliwości wspierała gminę Ełk.
Agnieszka Czarnecka

• Redakcjo zlituj się, skasuj faka.

• Podobno już fuka nie ma. Widziano zapłakaną carową.

• Bo zabrała jej zabawki z logo jabłuszka

• Ktoś napisał że Michałowski się okreslił. Właśnie się nie określił. Myślał że życzenia z okazji dnia kobiet i parę bilbordow mu pomogą. Wynik slabiutki. I nauczka panie Michałowski zajmij się Pan czymś innym. Wójtowanie chyba na zawsze wybił Panu z głowy Pan Osewski.

• Panie Wójcie, mamy taczkę trochę zardzewiała ale na dworzec dojedzie. Odwieziemy i niech nie wraca. Oczywiście jeden kierunek możliwy Giżycko. Zapomnieliśmy,bez możliwości powrotu.

• Gratulacje Wojtowi za decyzję pozbycia się nie mających pojęcia o pracy w samorządach. Kompletnie nie mających pojęcia o pozyskiwaniu środków unijnych. Co ta fakowa wniosła nowego do gminy? Ona przyjechała się tu uczyć. Wójt osiągnąłby lepszy wynik. A tak mieszkańcy podzielili się po połowie. Wójt otrzymał tyle głosów ile konkurenci razem. Jedna nie przemyślana decyzja. Wiemy z rozmów że u wielu wyborców to zadecydowało. Sprowadzać kogoś by się u nas uczył to jakaś pomyłka. Wystarczy wejść do internetu i poczytać albo zadzwonić. Jednak lepiej późno niż wcale sumujac dokonania Pana wójta w swojej kadencji i tak pobił na głowę poprzedników. Duży sukces to ZUG WODAi odpady. Szczególnie dla tych co mają u nas domki I opowiadali bajki że zabierają odpady do Ełku a wyrzucali je w zarośla przy drodze albo zostawili na przystankach, Na koniec, niech ten fak jedzie i nigdy nie wraca. Tak nie lubianej osoby jeszcze u nas nie było. Panu Wojtowi gratulacje zwycięstwa I mądrej decyzji.

• Prawda popieram. Chyba Pan wójt tego dobrze nie przemyślał.

• Osewski być może wygrałby wybory ale ludzie nie darują mu fuka. Komentują to następująco. To w naszej gminie nie ma mądrych ludzi by sprowadzać takich co u nas się muszą uczyć bo nie wiele wiedzą ,przecież nikt kogo pytamy z gminy nie powie o nich jednego dobrego słowa. Czy komuś mądremu pozwolonoby wyjechać że swojej miejscowości? Osewski trzeba pomyśleć zanim się coś zrobi. Dziś banery w całej Polsce wiszą nas na banery nikt już nie weźmie. Gmina Ełk w internecie jest w czołówce najbardziej zadłużonych gmin. To co zostało zrobione te parę metrów kostki to normalny obowiązek. Za co kasujesz pan tyle tysięcy miesięcznie. Porażka to zapłata za bezmyslność.Fuka się zachciało. ełcka Gminę miała uzdrowić a jeszcze bardziej pogrążyła.