Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny

Pieszy zignorował czerwone światło i wtargnął wprost pod jadący motocykl

Pijany 37-letni mężczyzna na oznakowanym przejściu dla pieszych zignorował czerwone światło i wtargnął wprost pod jadący motocykl. Na szczęście nie poniósł poważniejszych obrażeń. 37-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 1.000 zł.

Zdarza się, że niewłaściwe zachowania pieszych przyczyniają się do niebezpiecznych sytuacji na drogach. Do takiego zdarzenia doszło w niedzielę (23.04.23) o godzinie 17:20 na oznakowanym przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego z ulicą Parkową. Z ustaleń policjantów wynika, że 37-letni mężczyzna zignorował czerwone światło i wtargnął wprost pod prawidłowo jadący motocykl. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna za tak nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem karnym w wysokości 1.000 zł.

Wszyscy, zarówno kierowcy, jak i piesi mamy wpływ na bezpieczeństwo na drogach, dlatego respektujmy obowiązki i wzajemnie szanujmy nasze prawa, a swoją odpowiedzialną postawą pokażmy, że jesteśmy świadomymi użytkownikami dróg.

ogłoszenie płatne
REKLAMA
Komentarze

Komentuj i odpowiadaj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *