Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny

Pijana jeździła po Ełku. Została zatrzymana przez obywateli

Dwa promile alkoholu w organizmie miała 43-latka, która wsiadła za kierownicę volkswagena i jeździła po Ełku. Dalszą jazdę uniemożliwili jej inni kierowcy, którzy także o zdarzeniu poinformowali policję. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Są takie zachowania uczestników ruchu drogowego, które pokazują wyjątkowe lekceważenie przepisów oraz brak troski o życie i zdrowie innych osób na drogach. Na szczęście są też osoby, które nie akceptują takich zachowań i śmiało reagują. Pokazuje to zdarzenie z nocy w minioną sobotę (21.05.2022 r.).

W Ełku w centrum miasta grupa znajomych zauważyła osobowego volkswagena, którego kierująca brawurowo poruszała się po drodze, m.in. zjeżdżała na trawnik i chodnik. Osoby zareagowały na takie niebezpieczne zachowanie i przy nadarzającej się okazji powstrzymały kobietę przed dalszą jazdą. Potwierdziły się ich przypuszczania, że kobieta jest nietrzeźwa. 43-latka miała 2 promile alkoholu w organizmie. Chciała jechać w takim stanie do domu oddalonego jeszcze o 15 km.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem kierowania i konsekwencjami finansowymi.

 kpp ełk

ogłoszenie płatne
REKLAMA
Komentarze