pijany w robocie
Pixabay. Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Pijani w robocie. Grozi im postepowanie dyscyplinarne

Na terenie budowy policjanci interweniowali wobec kierującego koparko-ładowarką, u którego badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Natomiast 1,5 promila alkoholu miał hydraulik pracujący na innej budowie w Ełku. Podjęcie czynności zawodowych pod działaniem alkoholu zagrożone jest karą grzywny lub aresztu. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zostali wezwani na interwencję na teren budowy w gminie Ełk, gdzie miało dojść do uszkodzenia maszyny budowlanej. W trakcie ustalania okoliczności zdarzenia okazało się, że jeden z pracowników jest nietrzeźwy. Mężczyzna kierował koparko-ładowarką. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali tego 45-latka i wyjaśniają szczegóły tego zdarzenia.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wobec nietrzeźwego pracownika policjanci interweniowali także dzień wcześniej (15.12.2020 r.). Patrol został wezwany na teren budowy w Ełku. Okazało się, że przypuszczenia zgłaszającego są słuszne. Pracujący hydraulik miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Oczywiście nie mógł kontynuować swojej pracy.

Teraz 44-latek odpowie za wykroczenie podjęcia czynności zawodowych pod wpływem alkoholu. Grozi za to kara aresztu lub grzywny. Nietrzeźwi pracownicy muszą liczyć się także z konsekwencjami dyscyplinarnymi.

Źródło: KPP EŁK