Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny

Pijany kierowca próbował uciekać przed radiowozem

Policjanci z ełckiej drogówki zatrzymali wczoraj 43-letniego mężczyznę, który próbował uniknąć kontroli drogowej i zaczął uciekać przed radiowozem. Mieszkaniec Bargłowa Kościelnego zakończył swoją brawurową jazdę na krawężniku z uszkodzonym kołem. Okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj po godzinie 20 policjanci podczas statycznej kontroli ruchu na trasie Borzymy-Pisanica policjanci zatrzymywali do kontroli samochód marki Renault Laguna. Kierujący na widok policjantów raptownie zawrócił i zaczął oddalać się w przeciwną stronę. Nie reagował na dawane sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie się. Kierowca swoją jazdą powodował zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Po kilku chwilach ucieczki mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w krawężnik i uszkodził koło w swoim renault. Usterka uniemożliwiła mu dalszą jazdę.
Za kierownicą samochodu siedział 43-letni mieszkaniec Bargłowa Kościelnego, a na miejscu pasażera jego 26-letni znajomy. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia policjantów, dlaczego kierowca za wszelką cenę chciał uniknąć kontroli. Okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

ucieka
Ponadto podczas zabezpieczania pojazdu policjanci w bagażniku ujawnili dwie szlifierki, które w systemach policyjnych widniały jako pochodzące z kradzieży. Trwają czynności w tej sprawie.
Teraz o przyszłości 43-letniego mężczyzny zdecyduje sąd. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.
KWP Olsztyn

ogłoszenie płatne
REKLAMA
Komentarze