Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Pijany przyjechał do baru na obiad. Klienci wezwali policję

Zgłoszenie telefoniczne czy ujęcie obywatelskie – każdy sposób jest dobry, by powstrzymać nietrzeźwego kierowcę. Wczoraj dzięki informacji od świadków, policjanci zatrzymali mężczyznę, który jechał swoim samochodem, mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie.
REKLAMA

Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego! Na uznanie zasługuje postawa osób, które we właściwy sposób reagują w takich sytuacjach. Właśnie taka postawa i taka współpraca ze służbami daje szansę podjąć natychmiastowe i niezbędne czynności, żeby wyeliminować takich kierowców z ruchu drogowego.

Pokazuje to zdarzenie z minionego wtorku. Pod lokal gastronomiczny podjechał pojazd, z którego wysiadł kompletnie pijany mężczyzna. Chwiał się na nogach i miał problemy z samodzielnym poruszaniem się. Inni klienci lokalu zareagowali na tę sytuację. 

 Wezwani na miejsce policjanci zbadali stan trzeźwości tego kierowcy. Okazało się, że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany.

Kierowanie w stanie nietrzeźwości to czyn zagrożony karą do 2 lat pozbawienia wolności. Sprawca takiego przestępstwa musi liczyć się także z konsekwencjami finansowymi i zakazem kierowania.

Komentarze

Komentuj i odpowiadaj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.