Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Pijany rowerzysta „wjechał” w ciągnik rolniczy i spowodował kolizję

W Ełku kierowca audi potrącił 15-letnią rowerzystkę, która przejeżdżała rowerem po przejściu dla pieszych. W gminie Prostki nietrzeźwy rowerzysta wjechał w ciągnik rolniczy. Na szczęście w tych zdarzeniach nie było osób rannych, nikt nie wymagał pomocy medycznej.

Policjanci z Ełku pracowali wczoraj (14.09.2020 r.) na miejscu dwóch zdarzeń na drodze z udziałem rowerzystów. Do pierwszego zdarzenia doszło w Ełku przy ul. Mickiewicza. Policjanci ustalili, że kierujący osobowym audi potrącił rowerzystkę, która wjechała na oznakowane przejście dla pieszych. Kierujący autem uderzył ją i nastolatka przewróciła się na rowerze. Na szczęście nikt nie potrzebował pomocy medycznej. 15-latka została przekazana rodzicom. Natomiast 21-letni kierowca został ukarany mandatem. O wykroczeniach nastolatki zostanie poinformowany sąd rodzinny i nieletnich.

Do kolejnego zdarzenia doszło w gminie Prostki. Tam kierujący rowerem wjechał w ciągnik rolniczy, powodując kolizję. Nie było osób rannych. Okazało się, że rowerzysta poruszał się po drodze w stanie nietrzeźwym. 35-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Pogoda wciąż sprzyja użytkownikom jednośladów, dlatego dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg zachowajmy ostrożność i przestrzegajmy obowiązujących na drodze przepisów.

Komunikat 📢 KPP EŁK