Podmieniał produkty w markecie, bo chciał zaoszczędzić kilka złotych

20-latek podczas zakupów na kasie samoobsługowej oszukiwał wybierając tańsze produkty podczas ważenia. Mężczyzna pięciokrotnie dokonał takiego oszustwa i „zaoszczędził” 80 złotych. Takie działanie skończyło się dla niego zatrzymaniem przez ełckich kryminalnych i zarzutami. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności oszustwa, do którego doszło w jednym z marketów na terenie miasta. Okazało się, że młody mężczyzna na wadze kasy samoobsługowej kładł droższe towary, a na kasie wciskał ikonkę z produktem tańszym. Mężczyzna dokonał w ten sposób oszustwa pięciokrotnie. W sumie „zaoszczędził” 80 złotych. Wszystko to zarejestrowały kamery sklepowego monitoringu. 20-latek nie sądził, że popełnia przestępstwo, wprowadzając w błąd pracowników sklepu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Policjanci kryminalni z Ełku wykonując działania operacyjne zatrzymali mężczyznę i ukrócili jego niezgodne z prawem działanie.

20-latek usłyszał zarzuty oszustwa mniejszej wagi. Kodeks karny przewiduje za to karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Materiał KPP Ełk