fOTO: facebook.com/PrefabetElk

Ponad 80 osób straci pracę. Prefabet – kolejny zakład w likwidacji

„Sklejki”, ZEM, Prefabet — to firmy, które w ostatnich trzech latach ogłosiły stan likwidacji. W efekcie, do końca roku 2022, pracę w Ełku straci prawie 800 osób.

W tym roku likwidację ogłosiła spółka Prefabet, producent prefabrykatów betonowych i żelbetowych.

— 18 czerwca tego roku otrzymaliśmy informację o tym, że nastąpi likwidacja spółki — mówi zastępca dyrektora PUP, Agnieszka Wenda. W związku z tym będą przeprowadzone zwolnienia grupowe. Zwolnienia dotyczą wszystkich pracowników, czyli 89 osób.

Wg naszych informacji, wypowiedzenia będą wręczane w miesiącach koniec czerwca i lipca z zachowaniem ustawowego okresu wypowiedzenia tj. trzech miesięcy z możliwością zastosowania w niektórych wypadkach skróconego okresu wypowiedzenia do jednego miesiąca. Zwolnienia grupowe są monitorowane przez Urząd. Wszystkie osoby, które zarejestrują się w Powiatowym Urzędzie Pracy, na pewno zostaną objęte pomocą, w szczególności w zakresie aktywizacji zawodowej — dodaje Agnieszka Wenda.

— Jestem zdziwiony, że firma się zamyka — mówi jeden z mieszkańców Ełku. Budowa Via Baltica i rozwijające się w Ełku na szeroką skalę budownictwo mieszkaniowe to doskonały rynek zbytu dla Prefabetu. Trudno mi zrozumieć tę likwidację. Mam nadzieję, że zwolnieni znajda pracę, bo wokół naszego miasta dużo się buduje, a fachowcy są przyjmowani od „ręki”.

Jak dowiedziało się miasto-gazeta.pl przyczyną likwidacji miało być odejście głównego kontrahenta.