Strona główna » Lokalne » Postawa godna naśladowania. Młody ełczanin z gratulacjami od szefa ełckiej policji
Lokalne

Postawa godna naśladowania. Młody ełczanin z gratulacjami od szefa ełckiej policji

KPP EŁK
12-letni Alan z Ełku zadzwonił pod numer alarmowy i zgłosił, że nieznany mu mężczyzna przewrócił się na chodniku i krwawi. Chłopiec nie zbagatelizował tej sytuacji, mimo że dorosły krzyczał i był nerwowy. Okazało się, że mężczyzna wymaga pomocy medycznej. Komendanci z Ełku podziękowali chłopcu za jego prawidłową reakcję i odpowiedzialną postawę.

Kilka dni temu pod numer alarmowy zadzwonił 12-letni Alan, który zgłosił, że mężczyzna przewrócił się na chodniku i potrzebuje pomocy. Okazało się, że człowiek faktycznie wymaga wsparcia medycznego i trafił do szpitala.

Komendant Powiatowy Policji nadkom. Grzegorz Kobeszko i Zastępca Komendanta podinsp. Waldemar Urbanowicz w obecności mamy Alana osobiście podziękowali mu za postawę obywatelską. Uznali, że jego zachowanie zasługuje na szczególne wyróżnienie, uznanie i stanowi wzór do naśladowania. Chłopiec otrzymał list gratulacyjny i drobne upominki. Alan był zaskoczony, że jego postawa wywołuje jakieś zdziwienie. Jego zdaniem nie można postąpić inaczej i takie zachowanie jest naturalne.

KRONIKA POLICYJNA