Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny

Przebudowa dwóch ulic wokół Parku Solidarności

Już niebawem rozpocznie się przebudowa dwóch ulic wokół Parku Solidarności — ulicy Małeckich i 3-go Maja. Ta inwestycja ma na celu poprawę jakości infrastruktury miejskiej oraz zapewnienie wygodniejszego i bezpieczniejszego ruchu drogowego i rowerowego — informuje Urząd Miasta Ełku.

Planowane Prace:

  • Przebudowa ulic: Zarówno ulica Małeckich, jak i 3-go Maja zostaną przebudowane na długości około 245 metrów. Nowe nawierzchnie jezdni bitumicznej będą wyposażone w odwodnienie nawierzchni w postaci kanalizacji deszczowej.
  • Oświetlenie LED: Cała trasa przebudowanych ulic zostanie oświetlona nowoczesnym oświetleniem LED, co poprawi bezpieczeństwo w okolicy oraz estetykę miejsca.
  • Ścieżki rowerowe: Przy obu ulicach zostaną zrealizowane nowe ścieżki rowerowe o nawierzchni bitumicznej koloru czerwonego, zapewniając bezpieczne warunki dla rowerzystów.
  • Inne ulepszenia: W ramach prac zostaną wykonane chodniki z płyt betonowych oraz kostki granitowej, wjazdy i miejsca postojowe z kostki brukowej, a także miejsca typu Kiss&Ride w okolicy Szkoły Podstawowej nr 2.

Termin i realizacja: Zawarcie umowy z wykonawcą prac planowane jest na początek kwietnia, a rozpoczęcie prac przewidziane jest na przełom kwietnia i maja 2024 roku.

Opr. Renata Szymaszko

Komentarze

Komentuj i odpowiadaj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *