foto: nadesłane

Przed nami 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Już niebawem, bo 15 stycznia w całej Polsce zagra po raz 25. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na ulice Ełku wyjdzie 140 wolontariuszy, których poznamy po identyfikatorze i puszce z odpowiednimi oznaczeniami. Tego dnia czeka nas wiele atrakcji, wśród nich m.in. koncerty, animacje i zabawy dla dzieci oraz bicie rekordu „Jego Wysokość Ełk”.

W czterech punktach na terenie miasta: Stary Spichlerz, Szkoła Muzyczna, Galeria Brama Mazur i Ełckie Centrum Kultury, prowadzone będą licytacje. Wśród przedmiotów wystawionych na aukcje znalazły się: vouchery od MOSiR-u, startówka w Runmageddonie, ferie dla malucha na basenie, karnet start w ełckim półmaratonie czy lot balonem. A poza tym:

– Zgłaszają swoje prace na licytacje mieszkańcy Ełku, wśród nich są obrazy Patrycji Mańko, czy figurki z modeliny Roberta Jaszkiewicza – mówi Emilia Borawska ze sztabu WOŚP w Ełku. -Mamy też różne pamiątki z WOŚP: koszulki, kalendarze, płyty książki, znaczki pocztowe, etc. Wszystkie rzeczy są udostępniane na stronie Facebook oraz wydarzeniu utworzonym z tej okazji.

25. finał WOŚP rusza o godzinie 10!

– „25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie — mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”.

Harmonogram imprezy

EŁCKIE CENTRUM KULTURY
10:00 – 12:00
Zakręcone śniadanie z pysznymi przekąskami