Radny Adam Dobkowski chce, aby samorządy miały własne schronisko dla bezdomnych zwierząt

Z interpelacją w sprawie wybudowania własnego, samorządowego schroniska dla bezdomnych zwierząt zwrócił się do prezydenta Ełku radny Adam Dobkowski.

Wg Dobkowskiego zrealizować to przedsięwzięcie mogłyby samorządy zrzeszone w Związku Międzygminnym (właściciel spółki Eko-Mazury).

Analizując miejskie przetargi na „wyłapywanie, transport oraz utrzymywanie bezdomnych zwierząt z terenu Gminy Miasta Ełk” można zauważyć, iż koszty świadczonej usługi systematycznie wzrastają (przy niezmiennej jakości usługi). Wobec powyższego warto zweryfikować czy z w okresie długofalowym nie byłoby korzystniejsze zbudowanie własnego schroniska dla bezdomnych zwierząt — czytamy w interpelacji radnego.

I dalej: miasto Ełk jest członkiem Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna”, gdzie każdy z 12 samorządów członkowskich ma ten sam problem. Uważam, że miasto Ełk jako członek powinno zaproponować stworzenie szerokiej analizy  dotyczącej ewentualnego/możliwego powstania Schroniska dla wszystkich członków Związku. Schronisko prowadzone przez Związek, bądź spółkę Związku stworzoną do tego celu, mogłoby pozyskiwać środki zewnętrzne na prowadzenie tej działalności, przy zachowaniu bardzo wysokiej jakości świadczonych usług.

Interpelacja radnego Dobkowskiego trafiła już przed oblicze  członków Związku. Na  wyniki analizy przyjdzie nam trochę poczekać.