Rowerzyści zapomnieli, czego im nie wolno. 12-letnia cyklistka, wbrew przepisom, wjechała rowerem na przejście dla pieszych

Wczoraj w Prostkach doszło do kolizji z udziałem rowerzystki oraz samochodu osobowego. Sprawczynią kolizji jest 12-letnia cyklistka, która wbrew przepisom, wjechała rowerem na przejście dla pieszych. Na szczęście nie doznała obrażeń. Tego samego dnia policjanci zatrzymali też 38-letniego rowerzystę, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Kolejny dzień przyniósł kolejne interwencje z rowerzystami, którzy złamali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wczoraj około godziny 18.30 w Prostkach doszło do kolizji z udziałem rowerzystki oraz samochodu osobowego. Z ustaleń policjantów wynika, że 12-letnia rowerzystka wjechała na oznakowane przejście dla pieszych pod jadący pojazd. Na szczęście na skutek potrącenia dziewczyna nie doznała obrażeń. Sprawczynią tej kolizji została uznana rowerzystka, która wbrew przepisom, wjechała rowerem na przejście dla pieszych. Ta sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego i nieletnich.

Rowerzyści poruszający się ulicami muszą pamiętać, że są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego i nic nie zwalnia ich z przestrzegania przepisów prawa. Najwyraźniej zapomniał o tym także 38-latek, którego policjanci zatrzymali na drodze w gminie Ełk. Mężczyzna jechał rowerem, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę w takim stanie i ukarali mandatem. Ta przejażdżka kosztowała go 500 złotych

kpp ełk