Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny
zdjęcie jet tylko ilustracją do tekstu/pixabay

Są pierwsi ukarani wysokimi mandatami. Tylko 5 punktów karnych dzieli ich od utraty prawa jazdy 

Od 17 września zaostrzyły się przepisy dotyczące przyznawania punktów karnych za najpoważniejsze przewinienia na drodze. Już pierwsi kierowcy na drogach powiatu ełckiego nieprzyjemnie przekonali się o skutkach tych zmian i po popełnionych przez siebie wykroczeniach mają na kontach po 15 punktów karnych.

Na drogach powiatu ełckiego już pierwsi kierowcy odpowiedzą za swoje przewinienia na drodze zgodnie z nowymi zasadami.

19-latka naruszyła zakaz wyprzedzania bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Młoda kierująca została ukarana mandatem 1500 złotych, a na jej konto trafi aż 15 punktów. 

Tyle samo punktów karnych otrzymał 19-latek, który nie zastosował się do znaku „zakaz wyprzedzania”. Jego mandat wyniósł 1000 złotych.

Przypominamy, że młodzi kierowcy, którzy mają uprawnienia od roku, nie mogą przekroczyć w tym czasie 20 punktów karnych. Jeśli do tego dojdzie, to stracą prawo jazdy.

REKLAMA
Komentarze

1 Comment

  • Nie jestem przeciwnikiem karania za wykroczenia drogowe. Ale czasami Nasza Policja na siłę szuka pretekstu aby dowalić mandat! Prowokuje, itp ale na szczęście wielu normalnych kierowców na zainstalowane kamerki które ostudzają zapędy Naszych Lokalnych SZERYFÓW ! Czyżby „dziurę w budżecie trzeba zapełnić!

Komentuj i odpowiadaj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.