Na zdjęciu Marek Chojnowski. Foto: Adam Sobolewski

Sesja powiatu ełckiego bez fajerwerków

Sprawnie i szybko przebiega dziś sesja rady powiatu, która była kontynuacją z 6 grudnia. Obrady tym razem poprowadziła Dorota Czepułkowska — najstarsza radna, która dziś złożyła ślubowanie. Następnym punktem obrad był wybór przewodniczącego rady.

Kluby zgłosiły swoich kandydatów. Pretendentem PiS została Krystyna Cegiełka, Dobra Wspólnego Andrzej Wiszowaty. Koalicja Obywatelska nie wystawiała swojego przedstawiciela.
Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała komisja skrutacyjna w składzie Mariusz Laskowski (DW), Anna Kossakowska (PiS), Tomasz Bartnik (PiS) oraz Agnieszka Skrodzka (KO). W wyniku głosowania tajnego przewodniczącym rady został Andrzej Wiszowaty z klubu DW. W głosowaniu wzięło udział 21 radnych. 6 głosów oddano na Krystynę Cegiełkę, 14 głosów na Andrzeja Wiszowatego, 1 głos komisja uznała za nieważny.

Propozycje na wiceprzewodniczących rady:
PiS – Krystyna Cegiełka
KO – Wioletta Paczkowska
DW– Karol Marchel

W wyniku tajnego głosowania wybrano dwóch wiceprzewodniczących. Zostali nimi Karol Marchel i Wioletta Paczkowska. Karol Marchel z DW otrzymał 12 „za”, na Wiolettę Paczkowską oddano 14 głosów „za”, na Krystynę Cegiełkę oddano 6 głosów „za”.

Na stanowisko starosty powiatu ełckiego zgłoszono tylko jednego kandydata — Marka Chojnowskiego z klubu Dobra Wspólnego. W wyniku głosowania na obecnego starostę oddano głosów 15 „za”, przeciw było 6 radnych.
Marek Chojnowski będzie pełnił funkcję starosty po raz drugi. W kadencji 2010— 2014 był także wicestarostą powiatu, a starostą Krzysztof Piłat z Platformy Obywatelskiej.

Jeżeli nasze informacje się sprawdzą, to w zarządzie powiatu znajdą się:

Robert Dawidowski KO — wicestarosta
Bożenna Puławska DW — etatowy członek zarządu
Leszek Sobczak KO — społeczny członek zarządu
Krzysztof Bronakowski KO — społeczny członek zarządu

Pisaliśmy wcześniej.

Nieoficjalnie. Kto z kim w powiecie ełckim?

Nieoficjalnie mówi się o Koalicji Obywatelskiej i Dobra Wspólnego. To całkiem inne rozdanie niż w mieście. Kuluarowy skład przedstawia się następująco:

Marek Chojnowski DW — starosta
Robert Dawidowski KO — wicestarosta