Smoki wypłyną na jezioro 10 czerwca

Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania swoich drużyn na VIII Wyścigi Smoczych Łodzi na Jeziorze Ełckim. W tym roku łatwiej zebrać zawodników, gdyż łodzie będą mniejsze 10-osobowe.

Smocze Łodzie to niesamowicie widowiskowy sport wodny pochodzący z Chin, gdzie od tysiącleci organizuje się wyścigi na tym sprzęcie. 10-osobowe łodzie świetnie sprawdzają się jako element imprez integracyjnych. Harmonijna współpraca, wykorzystywana podczas wyścigów smoczymi łodziami, to nieoceniona korzyść dla zespołu zajmującego się na co dzień sprawami firmowymi. Łódź swym kształtem przypomina potężnego smoka. Sama osada zaś składa się z dziesięciu wioślarzy, sternika na końcu łodzi oraz bębniarza na jej przedzie.

Swoje drużyny na wyścigi mogą zgłaszać samorządy, firmy, instytucje, służby mundurowe i ratownicze oraz mieszkańców miasta i powiatu. Każda załoga powinna składać się z 10 pełnoletnich zawodników (plus bębniarz). Wyścigi zostaną rozegrane w jednej kategorii: otwartej – z podziałem na załogi męskie oraz mieszane (w tym przypadku wśród członków załogi muszą być przynajmniej 4 kobiety).

VIII Wyścigi Smoczych Łodzi odbędą się w sobotę, 10 czerwca 2017 roku, od godziny 12.00, na Jeziorze Ełckim przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Ełku (ul. Grunwaldzka 10). Na zgłoszenia drużyn czekamy do poniedziałku, 5 czerwca br., do godziny 15.00, osobiście w Wydziale Informacji i Cyfryzacji Starostwa Powiatowego w Ełku, przy ul. Piłsudskiego 4, pok. 393, telefonicznie pod nr 87/621 83 36, kom. 726 335 033 lub drogą elektroniczną na adres e-mail: informacje@powiat.elk.pl. W zgłoszeniu należy podać skład drużyny oraz wskazać kapitana wraz z numerem kontaktowym.

Regulamin zawodów dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Ełku.

źródło: http://powiat.elk.pl