Renata Szymaszko

Trwają prace nad ponownym uruchomieniem oddziału „covidowego” w ełckiej Pro-Medice

W związku z sytuacją sanitarno-epidemiologiczną w kraju oraz w naszym województwie, ełcki szpital Pro-Medica szykuje się do ponownego uruchomienia oddziału dla osób chorych na CIVID-19.

Aktualnie czekamy na decyzję Wojewody Warmińsko-Mazurskiego w zakresie konkretnego terminu podaje urzędowy portal.

Ponowne uruchomienie oddziału w ełckim szpitalu umożliwi leczenie mieszkańców Ełku i regionu na miejscu, bez konieczności hospitalizacji w szpitalach poza miastem.

 Raport z 16 listopada 2021

Liczba zakażonych: 58
Liczba zakażonych na 10 tys. mieszkańców: 6,33


Liczba przypadków śmiertelnych: 4:

choroby współistniejące wraz z COVID-19: 0
wyłącznie z powodu COVID: 4

Liczba osób objętych kwarantanną 1837
Liczba wykonanych testów: 239
Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 67