Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Włamał się do domu. Został zatrzymany

Policjanci z Ełku zatrzymali 32-latka, który włamał się do domu jednorodzinnego. Mężczyzna ukradł sprzęt rtv i elektronarzędzia o wartości ponad 5 tys. złotych. Policjanci znaleźli u niego również mefedron. Skradzione rzeczy mężczyzna przechowywał u swojego znajomego, który został zatrzymany i usłyszał zarzut paserstwa.

Zgłoszenie o kradzieży z włamaniem w powiecie ełckim wpłynęło do policjantów w sobotę rano (11.03.2023 r.). Tego samego dnia w policyjnej celi był już 32-latek podejrzany o dokonanie tego przestępstwa. Jak wskazują dotychczasowe ustalenia, 32-latek wybił szyby w oknach w domu jednorodzinnym i dostał się do jego wnętrza. Ukradł sprzęt RTV i elektronarzędzia, m.in. telewizory, telefon, dekoder, wkrętarki, szlifierki. Wartość tego mienia została wyceniona na ponad 5000 złotych.

Podczas zatrzymania mężczyzny policjanci znaleźli u niego w mieszkaniu mefedron. 32-latek został objęty dozorem policyjnym.

Kradzież z włamaniem to czyn zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W tej sprawie policjanci zatrzymali także jego 37-letniego kolegę. Ten mężczyzna przyjął i pomógł w ukryciu ukradzionych przedmiotów w swoim domu, wiedząc, że pochodzą one z przestępstwa. 37-latek usłyszał zarzut paserstwa. Jest to czyn zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności.

ogłoszenie płatne
REKLAMA
Komentarze

Komentuj i odpowiadaj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *