Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Wtargnęli do mieszkania i pobili właściciela. 5 osób zatrzymanych

Grupa nietrzeźwych znajomych wyważyła drzwi wejściowe i wdarła się do mieszkania ełczanina. Dwóch z mężczyzn go pobiło, tak że wymagał hospitalizacji. Interweniujący policjanci zatrzymali awanturników: 4 mężczyzn i kobietę.

Nocne odgłosy karczemnej awantury, wrzaski i stukania zaniepokoiły mieszkańców Ełku. Interweniujący tam policjanci zastali wyważone i zniszczone drzwi wejściowe do jednego z mieszkań. W środku był mężczyzna z zakrwawioną twarzą i 5 osób agresywnych zgromadzonych  wokół niego. Interweniujący policjanci od razu zatrzymali awanturników: 4 mężczyzn i kobietę. W chwili zatrzymania wszyscy byli nietrzeźwi. Właściciel mieszkania trafił pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego i został zabrany do szpitala.

Według dotychczasowych ustaleń sprawcy uderzali i kopali mężczyznę po całym ciele. Jeden z nich uderzał także pałką teleskopową.

Agresywny 39-latek w trakcie interwencji groził policjantom w celu zmuszenia ich do odstąpienia od czynności służbowych. Tych dwóch najbardziej agresywnych mężczyzn, sąd tymczasowo aresztował.

Pozostali mężczyźni i kobieta odpowiedzą za naruszenie miru domowego. Wobec nich prokurator zastosował dozory policyjne oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego mężczyzny i poręczenia majątkowe.

Pod nadzorem prokuratury trwają dalsze czynności w tej sprawie.

ogłoszenie płatne
REKLAMA
Komentarze