Wyjeżdżając z parkingu, nie zauważył rowerzysty

67-letni kierowca osobowego opla potrącił rowerzystę, jadącego chodnikiem. Po zdarzeniu rowerzysta został zabrany do szpitala. Policjanci wyjaśniają teraz szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności  potrącenia rowerzysty. Do zdarzenia doszło w Ełku przy ul. Targowej wczesnym rankiem. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 67-letni kierowca osobowego opla, wyjeżdżając z parkingu, nie zauważył rowerzysty i doszło do potrącenia. Rowerzysta trafił do szpitala na badania. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Warunki pogodowe wymagają od wszystkich uczestników ruchu drogowego szczególnej ostrożności i uwagi. Widoczność bywa ograniczona przez padający śnieg czy deszcz, dlatego na drodze wymagane jest maksymalne skupienie i rozwaga. Zwłaszcza należy zwrócić uwagę na dostosowanie prędkości do zmiennych warunków. Na drodze, gdzie sytuacja jest często bardzo dynamiczna, mogą wystąpić różne okoliczności, w których będziemy zmuszeni do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może to uniemożliwić.

kpp ełk