Ełk: Z Dobra Wspólnego przez Zjednoczoną Prawicę do PiS-u

Kampania wyborcza powoli się rozkręca. Partie zaczynają ujawniać listy  kandydatów do Sejmu i Senatu.

Ku wielkiemu zaskoczeniu, na listach Prawa i Sprawiedliwości pojawiło się nazwisko Małgorzaty Kopiczko, znanej ełczanom ze szkoły Podstawowej nr 2, w której pełni ona funkcję dyrektora. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że Małgorzata Kopiczko działa w Stowarzyszeniu Dobro Wspólne i nie należy do struktur PiS-u.

Dlaczego osoba niezwiązana z PiS figuruje na liście partii?

Zapytaliśmy o to Wojciecha Kossakowskiego, kandydata na posła i jednocześnie koordynatora wyborczego PiS działającego na terenie powiatu ełckiego:
– Decyzje zapadły na wyższych szczeblach – wyjaśnia Wojciech Kossakowski. Propozycja wyszła od Jarosława Gowina, ( Zjednoczona Prawica przyp. redakcja) aby to właśnie Małgorzata Kopiczko reprezentowała naszą partię w Senacie. Jest to kwestia porozumienia Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy. No cóż… Liczymy na to, że wzmocnienie przez Dobro Wspólne, Prawa i Sprawiedliwości przyniesie korzyść.
Kandydatem do Senatu,którego proponowały powiatowe struktury PiS, był Ryszard Skawiński. Niestety, były wicestarosta powiatu ełckiego, a obecnie konsultant w Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Ełku, pomimo pełnego zaangażowania w działania promujące idee PiS, na listę się nie dostał.

-Ktoś to wymyślił i ja tego nie komentowałem – mówi Ryszard Skawiński. – W naszym okręgu jest 8 powiatów. Każdy mógł zgłosić swojego kandydata. Ja byłem jednym z wielu. Największe szanse miał w sumie Grzegorz Prokop z Kętrzyna (szef tamtejszego PiS-u). Podchodziłem do tej mojej kandydatury z dystansem. Myślę, że pani Kopiczko będzie miała większe szanse, przynajmniej tutaj w Ełku, na dostanie się do Senatu. Trudno powiedzieć, jak będzie w innych powiatach: węgorzewskim, gołdapskim czy mrągowskim. PiS jest teraz na fali, chociaż…wygrać z z panem Markiem Konopką to sztuka. Ciekawa to będzie batalia.
Próbowaliśmy kilkakrotnie skontaktować się z panią Małgorzatą Kopiczko. Niestety, nie udało się.

Kandydaci do Sejmu:

PO-Andrzej Orzechowski, PiS– Wojciech Kossakowski,Karol Marchel, PSL-Tomasz Makowski, Jarosław Franczuk, Robert Karwowski, SLD-Jerzy Czepułkowski, KORWiN-Mariusz Filipowicz, Dominik Golak, Katarzyna Mróz, Grzegorz Piwko, Krzysztof Rytelewski