Z lokalu do policyjnej celi. Tak małżeństwo zakończyło imprezę

38-latek i jego żona awanturowali się w lokalu. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary 1 roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności. W trakcie interwencji swoim obraźliwym i agresywnym zachowaniem znieważył i groził wykonującym czynności służbowe funkcjonariuszom policji. Jego żona także trafiła do policyjnej celi.

Podczas minionego weekendu (28.11.2021 r.) policjanci z Ełku zostali poproszeni o interwencję w jednym z lokali, gdzie doszło do awantury między klientami i obsługą. Policjanci zastali tam agresywnego mężczyznę oraz jego żonę. W trakcie legitymowania okazało się, że 38-latek jest osobą poszukiwaną za wcześniej popełnione przestępstwo. Mężczyzna był nietrzeźwy, a także  agresywny i wulgarny w stosunku do policjantów wykonujących czynności służbowe. Nie zaprzestał wyzwisk i gróźb, pomimo wielokrotnego upominania o konsekwencjach znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Został zatrzymany.

Natomiast jego żona utrudniała i przeszkadzała w prowadzeniu interwencji oraz swoim głośnym zachowaniem zakłócała spokój publiczny. Mimo sprzeciwu obsługi próbowała ponownie dostać się do lokalu i wykrzykując wulgaryzmy, szarpała za klamkę. Wbrew obowiązkowi nie chciała podać policjantom swoich danych. Ona również była nietrzeźwa – miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Została zatrzymana do wytrzeźwienia, a potem ukarana mandatami w wysokości 500 złotych.

38-latek po wytrzeźwieniu, przed wyjazdem do zakładu karnego, usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariuszy publicznych, wpływania groźbą na czynności służbowe oraz gróźb bezprawnych. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.