Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny

 Za brak odblasków została ukarana mandatem

55-latka poruszała się po zmroku drogą krajową nr 65 bez żadnych elementów odblaskowych. Kobieta ubrana w ciemną odzież i była praktycznie niewidoczna dla przejeżdżających trasą kierowców. Została ukarana mandatem.

Anonimowy kierowca poinformował o pieszej na trasie Ełk-Nowa Wieś Ełcka, która poruszała się bez odblasków. Kierowca zauważył ją w ostatniej chwili. Kobieta była praktycznie niewidoczna na drodze, a warunki drogowe utrudniał deszcz. Ponadto kobieta ubrana była w ciemną odzież.

Na szczęście szybka reakcja kierowcy być może uchroniła przed tragedią na drodze. Kobieta została ukarana przez policjantów mandatem w wysokości 100 złotych za poruszanie się bez odblasków. Jednak nie o mandat tutaj głównie chodzi. Ważne, aby takie sytuacje działały prewencyjnie na inne osoby, które łamią prawo i narażają siebie i innych. Kierowca widzi nieoświetlonego pieszego w ostatniej chwili. Może być za późno na reakcję i uniknięcie potrącenia.

ogłoszenie płatne
REKLAMA
Komentarze

1 Comment

  • Karać to każdy potrafi, ale żeby podwieźć do domu to już nie. A z drugiej strony pytanie czy w końcu zarządca drogi pomyśli i wybuduje chodnik i/lub ścieżkę rowerową z Ełku do Nowej Wsi?

Komentuj i odpowiadaj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *