Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny

Zaatakował nożem przechodnia. Został zatrzymany i tymczasowo aresztowany

Tymczasowo aresztowany został 40-latek, który po kłótni na chodniku ugodził nożem innego mężczyznę. Po zdarzeniu uciekł. Na niewiele się to zdało, bo szybko został zatrzymany przez ełckich policjantów. To jego kolejne tego typu przestępstwo, dlatego grozi mu wysoka kara, nawet do 15 lat pozbawienia wolności — informuje KPP w Ełku.

Sprzeczka słowna wywołana na jednej z ulic w Ełku mogła się zakończyć dla dwóch przypadkowo mijających się mężczyzn na wymianie zdań. Sytuacja jednak przybrała tak niepokojący obrót, że w trakcie kłótni jeden z mężczyzn wyciągnął nóż i zadał nim cios w okolice szyi drugiego. Spowodowało to ranę ciętą.

Po wszystkim mężczyzna uciekł. Już następnego dnia (07.01.2023 r.), w wyniku podjętych działań, policjanci ustalili miejsce jego przebywania i zatrzymali go.

Dotychczasowe ustalenia wskazują, że 40-latek działał z zamiarem spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i uszkodził ciało przechodnia. Usłyszał zarzut. Grozi mu wysoka kara, ponieważ działał w warunkach recydywy – był już skazywany za przestępstwo przeciwko życiu lub zdrowiu.

Sąd na wniosek prokuratora tymczasowo go aresztował na 3 miesiące.

Trwają dalsze czynności w tej sprawie.

ogłoszenie płatne
REKLAMA
Komentarze

Komentuj i odpowiadaj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *