foto: Urząd Miasta Ełku

Zmarł Jerzy Czepułkowski. Miał 68 lat

31 października zmarł Jerzy Czepułkowski. Polski polityk, nauczyciel, samorządowiec, w latach 1997–2005 poseł na Sejm III i IV kadencji.

Jerzy Czepułkowski od lat był związany z ełckim samorządem. W latach 1994 – 1997 pełnił urząd wiceprezydenta Ełku. W wyborach w 1997 uzyskał mandat poselski z listy SLD. Po raz drugi został wybrany w wyborach w 2001 z ramienia tego samego ugrupowania w okręgu olsztyńskim. W IV kadencji Sejmu był przewodniczącym Komisji Europejskiej i zastępcą przewodniczącego sejmowej komisji śledczej ds. prywatyzacji PZU. W latach 2006 – 2014 był radnym miejskim.
W 2019 został wybrany na przewodniczącego zarządu Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna”.

„Ze smutkiem i żalem pragnę poinformować, że dzisiaj nagle wieczorem zmarł Pan Jerzy Czepułkowski — wyjątkowy ełczanin, szlachetny, mądry i dobry człowiek. Dla mnie ktoś bliski i szczególny […]. Pani Dorocie żonie śp. Pana Jerzego, córce Ewie, synowi Tomaszowi, rodzinie, przyjaciołom oraz mieszkańcom Ełku przekazuję wyrazy współczucia i głębokiego szacunku. Panie Prezydencie, Panie Przewodniczący, Panie Jurku — odpoczywaj w Pokoju Wiecznym” — napisał na swoim profilu prezydent Ełku — Tomasz Andrukiewicz.

Jerzy Czepułkowski ukończył w 1976 studia na Wydziale Humanistycznym białostockiej filii Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1978 do 1990 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Działał następnie Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej i od 1999 w Sojuszu Lewicy Demokratycznej (kierował wojewódzkimi strukturami partii).

Pracował jako nauczyciel, wicedyrektor i dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Ełku, pedagog i dyrektor Medycznego Studium Zawodowego w Ełku.