Zmiany na ełckiej scenie politycznej. Anna Wojciechowska do sejmu, Dawidowski do rady

Anna Wojciechowska, radna miejska, choć w smutnych okolicznościach, zasiądzie w ławach polskiego parlamentu. Wojciechowska zastąpi zmarłą wczoraj posłankę okręgu olsztyńskiego Annę Wasilewską.

Zgodnie z ordynacją wyborczą mandat poselski (po wygaśnięciu mandatu poselskiego) obejmie osoba, która na liście Koalicji Obywatelskiej otrzymała najlepszy wynik w okręgu olsztyńskim. Tą osobą jest Anna Wojciechowska, która w wyborach do sejmu otrzymała 7391 głosów.

Jeśli Wojciechowska nie będzie chciała objąć mandatu, jej miejsce zajmie kolejna osoba z listy.

Anna Wojciechowska w roku 2018 bezskutecznie ubiegała się o fotel prezydenta Ełku. Bez powodzenia walczyła też o mandat europosła. Z dobrym wynikiem dostała się do Rady Miasta Ełku, w której reprezentuje klub Koalicji Obywatelskiej – Lewicy. Jej miejsce w radzie zajmie Tomasz Dawidowski, który w wyborach samorządowych zdobył 204 głosy.

Anna Wojciechowska obecnie pracuje Starostwie Powiatowym w Ełku jako główny specjalista do spraw pozyskiwania środków unijnych.