Znika KOL — powstaje Łączy nas Ełk. To największy klub w Radzie Miasta Ełku

W lutym radni miejscy poinformowali o tym, że z połączenia dwóch klubów — KOL i Polska2050 powstaje zgrupowanie pod nazwą Łączy nas Ełk. Nowy klub w radzie będzie liczył dziewięć osób. I chociaż będzie to największy klub, nie będzie miał jednak większości uchwałodawczej.
Radnych nowego klubu Łączy nas Ełk połączyły wspólne głosowania. To wspólne inicjatywy i podobne spojrzenie na sprawy mieszkańców Ełku, doprowadziły do powstania klubu radnych Łączy nas Ełk. Ma to być projekt, który „odkłada na bok” partyjne szyldy, odcina się od sporów widocznych w polityce krajowej i skupia się na działaniach oraz celach lokalnych. Interes mieszkańców ma być reprezentowany przez osoby, które chcą działać ponad podziałami politycznymi.

Warto też dodać, że projekt Łączy nas Ełk wspierają także radni powiatu ełckiego: Sebastian Kosiorek i Joanna Porucznik.
— Łączy nas Ełk tworzą ludzie, którzy różnią się od siebie na wielu płaszczyznach, lecz będą działać w imieniu mieszkańców dla ochrony ich interesów — mówi radna Joanna Porucznik.

Radni liczą, że dzięki zjednoczeniu ich głos będzie bardziej słyszalny i wspólnie będą działać skuteczniej. Chcą budować Ełk przyszłości, nowoczesne miasto przyjazne dla mieszkańców.

W skład nowego miejskiego klubu weszło dziewięcioro radnych: Ireneusz Dzienisiewicz – który został wybrany przewodniczącym klubu, a także: Robert Klimowicz, Krzysztof Wiloch, Włodzimierz Szelążek, Ada Lewandowska, Arkadiusz Gąsiorek, Idzi Podwojski, Piotr Karpienia, Dariusz Dracewicz.