foto: źródło diecezjaelk.pl

Pierwszy w Ełku, uliczny różaniec w intencji przebłagalnej za grzechy aborcji

Jak informuje strona diecezji ełckiej „w najbliższą sobotę, 25 stycznia 2020 r. o godzinie 17.00 przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Armii Krajowej od strony Banku Millennium odbędzie się, pierwszy w Ełku, Różaniec Publiczny w intencji przebłagalnej za grzechy aborcji w Polsce.

Za przykładem innych miast, które wprowadziły w życie publiczną modlitwę różańcową taka forma działania rusza w Ełku – czytamy na stronie.
Inicjatywa ta wpisuje się w zachętę papieża Franciszka, by wychodzić na ulice i głosić… To również odpowiedź na propozycję Fundacji Pro Prawo do Życia, by raz w miesiącu gromadzić się wspólnie na modlitwie w przestrzeni publicznej o ratunek dla dzieci zagrożonych aborcją. Z wielu świadectw wynika, że kobiety po zobaczeniu bannerów ukazujących tragiczną prawdę o aborcji, zrezygnowały z jej popełnienia. Stąd też modlitwie w Ełku towarzyszyć będą podobne 2 bannery.

To wyjście na ulicę ma uwrażliwić na konieczność modlitwy w intencji nienarodzonych, jak również wypraszać u Boga przez Matkę Najświętszą łaskę opamiętania dla tych, którzy w jakikolwiek sposób planują udział w aborcji. Pragnieniem inicjatorów jest też wyproszenie łaski zmiany prawa polskiego, by chroniło życie dzieci poczętych bez żadnych wyjątków.

„Publiczny Różaniec” w Ełku odbywać się będzie, w każdą sobotę przed 4. niedzielą miesiąca. To wydarzenie objęte jest procedurą prawną wymaganą przy zgromadzeniach publicznych.

Zaproszenie do udziału oraz rozpropagowanie idei kierowane jest do wszystkich mieszkańców Ełku i okolic.
Źródło: diecezjaelk.pl

Pełny tekst tutaj. http://diecezjaelk.pl/rozaniec-publiczny-w-elku-w-obronie-zycia/fbclid=IwAR1ON5_HhnS8wmjixrAm2YsYYTwrcnnTPel6JqshZIRrQihxgjfOMHOfRao