Wójt gminy Ełk zaprasza na casting do filmu

Manipulowanie informacją i świadomością społeczną — to wątek przewodni powieści „Eden” Stanisława Lema. Wiele wskazuje na to, iż plan filmowy do ekranizacji tej powieści będzie się mieścił na terenie gminy Ełk.

Wszystko ze względu na charakterystyczne ukształtowanie terenu, obecność licznych lekkich pofałdowań oraz powstająca właśnie linię kolejową z Ełku przez Pisz do Szczytna.

„Eden” to klasyka literatury science fiction. Opowiada o grupie astronautów, którzy wskutek awarii rakiety trafiają na jedną z planet Układu Słonecznego. Podczas odkrywania Edenu naukowcy smakują obecność cywilizacji zupełnie różnej do ziemskiej. Dochodzi do kontaktu i wymiany informacji, ale wydźwięk powieści nie jest optymistyczny. Teraz Polski Instytut Filmowy w ramach ekranizacji rodzimej literatury rozpoczyna zdjęcia do filmu według scenariusza Patryka Degasa, twórcy takich hitów jak „Botoksy” „Pitabulla”, „Kobiety mafijne”.

— Kiedy przyjechałem do Ełku na krótki urlop, od razu zauważyłem, że wasze tereny znakomicie pasują do wizji Edenu, jaką przedstawił Stanisław Lem — mówi reżyser. — Szykujemy ekipę filmową i w lipcu przyjeżdżamy do Nowej Wsi Ełckiej kręcić pierwsze zdjęcia. Przebiegająca nieopodal linia kolejowa znakomicie odegra rolę technologicznych rozwiązań zastosowanych na „Edenie”.

Taki rozwój wypadków to uśmiech losu dla włodarzy gminy Ełk.  — Będziemy mieli dzięki temu świetną, a przede wszystkim darmową promocję — cieszy się Tomasz Osewski, wójt gminy Ełk.

Główne role w filmie są już obsadzone, jednak reżyser będzie potrzebował tysięcy statystów do odegrania ról tzw. dubeltów, czyli mieszkańców Edenu. — Zapraszamy mieszkańców gminy do udziału w castingu — dodaje Tomasz Osewski.

Tekst jest żartem primaaprilisowym.